13 kroków do …podjęcia działania cz.2

Witaj!

Cieszę się, że znów mamy okazję spotkać się wirtualnie! Skoro tu jesteś to znaczy, że praca nad sobą wciągnęła Cię , a Twoje postanowienie zmiany czegoś w swoim życiu nabiera mocy.

Przed Tobą kolejne 2 kroki. Już wiesz ,jak ważne jest w tym zadaniu, bycie szczerym z samym sobą. To podstawa, bez której zmiana nie będzie skuteczna ani długotrwała. Do tej pory maskowałeś problem, szukałeś wymówek, usprawiedliwień, starałeś się o nim zapomnieć. Teraz stajesz  z nim oko w oko, a określenie go, jego źródeł przybliży Cię do osiągnięcia założonego przez Ciebie celu.

Zaczynamy?

  1. Konsekwencje.

To złożony krok. Konsekwencje możemy odczuwać na wielu poziomach – zdrowia fizycznego, komfortu psychicznego, relacji ze znajomymi/przyjaciółmi, relacji z rodziną, w pracy, w Twoim miejscy zamieszkania i w wielu innych. Zastanów się jakie i w jakich obszarach ponosisz konsekwencje obecnej sytuacji. Jak już będziesz to miał, Twoja motywacja do wprowadzenia zmian wzrośnie o co najmniej kilka punktów procentowych! Wracając do przykładu dobrego rodzica – takimi przykrymi konsekwencjami może być opinia, którą masz wśród znajomych, czy lokalnej społeczności, to mogą być także stany przygnębienia, smutku, albo słabe stosunki z partnerem czy właśnie dzieckiem. Nie spiesz się, to ważne, żebyś spojrzał na ten aspekt szeroko.

  1. Zyski i korzyści…z posiadania problemu.

Zdziwiony? Kiedy pierwszy raz zetknęłam się z tym puntem byłam mocno zaskoczona! Pierwsza myśl, która przyszła mi do głowy to : jak to można mieć korzyści z problemu?! A jednak. Kiedy chwilę się zastanowisz dojdziesz do podobnych wniosków jak ja – można! Dla rozjaśnienia Ci sytuacji podam przykład – jeśli w tej chwili masz słaby kontakt z dzieckiem – to ono pewnie nie będzie chciało spędzać z Tobą za dużo czasu, który Ty maskując wyrzuty sumienia spędzisz na przyjemnościach. Jeśli jesteś palaczem – to zyskiem będzie szybka integracja z innymi w Twojej pracy – pewnie nie raz widziałeś zlot palaczy podczas przerwy?

To jakie Ty masz zyski i korzyści z posiadania swojego problemu?

Na dzisiaj to wszystko. Kolejne kroki to już konkretne działania, które podejmiesz, żeby zmienić obecną sytuację, a co za tym idzie osiągnąć założony na początku cel.

Do zobaczenia!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create a website or blog at WordPress.com Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑