Jak odnieść sukces w życiu?

O co chodzi z tym sukcesem?

Z tym sukcesem jest tak, że każdy chce go osiągnąć, ale nie każdy wie czym on jest. Znam wielu ludzi, którzy marnują mnóstwo czasu na osiągnięcie czegoś, czego tak naprawdę nigdy nie chcieli.
Nie zadali sobie trudu postawienia prostego pytania ” Czym jest dla mnie sukces?”
Biegną przed siebie pchani przez pęd życia, niezaspokojone ambicje, życzenia innych ludzi, aż w końcu budzą się po latach zmęczeni, sfrustrowani tym, że nie zrobili nic dla siebie, a zajmowali się tylko zaspokajaniem cudzych oczekiwań.
Gdzie tu miejsce na Twoje „chcę”, na Twoją satysfakcję?


Ilu ludzi – tyle odpowiedzi!


Jestem przekonana, że gdyby każdy z nas zadał sobie pytanie „Czym jest dla mnie sukces?” posypało by się tysiące różnych odpowiedzi.

Znam ludzi dla których sukces jest równoznaczny z pieniędzmi i takich, dla których to słowo jest równoznaczne ze zrzuceniem 10 kilogramów. Dla jednych będzie to kierownicze stanowisko, dla kolejnych – wyżywienie rodziny. Jeszcze inni stawiają znak równości między nim a przeczytaniem 50 książek w ciągu roku, itd. Odpowiedzi można mnożyć bez końca, bo ilu ludzi- tyle definicji sukcesu.

A jaka jest Twoja odpowiedź?

To jak odnieść ten sukces?

Nie ma jednej odpowiedzi, jednego prostego sposobu, który zagwarantuje, że Ci się uda.
Z pewnością mogę podać Ci kilka wytycznych, które sama z powodzeniem stosuję w swoim życiu i wiem, że świetnie się sprawdzają!

1) CHCIEJ! – jeśli czegoś naprawdę chcesz motywacja do działania pojawia się sama, energia rozrywa Cię od środka, a przeszkody nie gaszą Twojego entuzjazmu.  Sam wiesz, jak to jest z tym „muszę”, „bo tak trzeba”… u mnie przekłada się to np. na zrobienie porządków w szafie 😉 Powtarzam sobie już od wielu tygodni, że powinnam posegregować i poukładać ubrania, ale „powinnam” nie równa się „chcę”. Efekt takich działań jest mizerny! Porządki jednak same się nie zrobią, więc cel trzeba było zmodyfikować i teraz wiem, że „chcę skompletować kilka fajnych, letnich zestawów z moich ubrań”. Nie da się tego zrobić bez ich uporządkowania, ale teraz chcę to zrobić, bo kryje się za tym coś dobrego dla mnie 🙂

2) MIEJ PASJE! –  w osiągnięciu sukcesu pomoże Ci….miłość do tego co robisz. Kochaj to, a z pewnością Twój zapał nie wypali się przy pierwszej nieudanej próbie osiągnięcia swoich zamierzeń!

3) CHWAL SIEBIE! – zasłużyłeś! Na każdy , choćby najmniejszy krok czasem trzeba było pracować naprawdę ciężko! Znajdź w tym wszystkim też czas na celebrację tej chwili, w której udało Ci się coś osiągnąć. Tak podbudowany łatwiej pokonasz kolejne przeszkody na drodze!

4) PORAŻKA JEST MATKĄ SUKCESU! – w naszych wyobrażeniach droga do sukcesu nie ma żadnego zakrętu, lub chociaż żwirku na powierzchni. Patrzymy na innych ludzi i wydaje się nam, że z taką łatwością osiągnęli to, co chcieli. To musi być proste. Tymczasem, w rzeczywistości droga do sukcesu to często pasmo porażek. Trzeba mieć twardy tyłek żeby się nie poddać. Dlatego – patrz wyżej 😉

5) PRACUJ CIĘŻKO – nic w życiu nie przychodzi tak po prostu….przynajmniej większości z nas. Na swój sukces trzeba zapracować. Ale uwierz mi….nic tak nie smakuje jak sukces, który jest wynikiem naszej pracy, naszego zaangażowania, naszej wiary w to, że się uda!

6) WEŹ ODPOWIEDZIALNOŚĆ – łatwo nam zganiać na czasy, w których żyjemy, na środowisko, w którym się urodziliśmy, brak kasy, umiejętności i inne na siłę wykreowane powody. Tymczasem każdy z nas ma dostęp do zasobów, które ofiaruje świat. Nie każdy może po nie sięgnąć ręką bez wysiłku, ale każdy może na nie sam zapracować. Nikt nie zrobi tego za Ciebie, jeśli Ty sam nie weźmiesz się w garść!
Czasem będziesz szedł wolniej, czasem szybciej, ale najważniejsze, że we właściwym kierunku!

7) KARMA WRACA – dzisiaj Ty pomożesz komuś, jutro ten Ktoś może okazać się kluczowym czynnikiem w drodze do osiągnięcia Twojego sukcesu.
Efektem ubocznym takich działań będzie – lepszy świat! Zdecydowanie lepiej się wspierać niż ze sobą walczyć.

8) KORZYSTAJ ZE WSPARCIA! – całe szczęście człowiek nie jest samotną wyspą. Obok Ciebie z pewnością są osoby, którym zależy na Twoim szczęściu i osiągnięciu sukcesu. Pomogą, kiedy przyjdą wątpliwości, podniosą gdy upadniesz.  Zweryfikuj znajomości, pielęgnuj te, które wnoszą jakąś wartość w Twoje życie.

Sukces to nie produkt dla wybranych – to efektem ciężkiej pracy.
Sukces to sport dla wytrwałych.

Jaki jest Twój sposób na sukces?

 

10 myśli na temat “Jak odnieść sukces w życiu?

Dodaj własny

 1. Bardzo fajny i motywujący wpis 🙂 Ja zauważyłam, że determinacja jest często kluczem do sukcesu ale oczywiście nie byłoby go bez tych wszystkich składowych które wymieniasz 🙂 i bez korzystania z okazji które przynosi życie.

  Polubione przez 1 osoba

  1. Cieszę się, że tekst Ci się spodobał i że znalazłaś w nim coś dla siebie 🙂
   Determinacja zdecydowanie jest potrzebna, ale i ona potrzebuje bodźców, żeby się utrzymać 🙂
   Pozdrawiam!

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create a website or blog at WordPress.com Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: